Jak doposażyć auto? 4 pomysły

Jedną z licznych zalet naszego samochodu powinno być to, by był on komfortowy w użytkowaniu. Dla każdego słowo „komfort” może mieć inną definicję. Jedni za wygodę uważają posiadanie zestawu głośnomówiącego, inni obecność nawigacji. Dziś podpowiemy, co z pewnością sprawdzi się w każdym aucie.

Zestaw głośnomówiący

Prowadzącemu samochód nie wolno trzymać telefon przy uchu. Taka sytuacja nie tylko stwarza zagrożenie na drodze, ale także może skończyć się mandatem. By nie dopuścić do takiego zdarzenia, a jednocześnie nie musieć rezygnować z odbywania rozmów telefonicznych, powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw głośnomówiący.

Na rynku istnieje wiele modeli zestawów głośnomówiących i szeroki przedział cenowy. Taki sprzęt możemy kupić już w okolicach 100 złotych. Produkty z najwyższej półki mają cenę zbliżoną nawet do 1800 złotych.

Kamera samochodowa

Coraz większa liczba kierowców instaluje kamery samochodowe w swoim aucie. Dlaczego? Dzięki nim mogą czuć się pewniej na drodze i podczas parkowania. Kamery samochodowe pozwalają zarejestrować przebieg wypadku, stłuczki i tym samym zebrać materiał dowodowy. Nie w każdym wypadku da się orzec o winie natychmiastowo, dlatego policja chętnie korzysta z materiałów filmowych.

Rynek kamer samochodowych szybko się rozwija. Pierwszy rejestrator jazdy kupimy już za ok. 60. Jednak lepiej zainwestować nieco więcej. Dzięki temu otrzymamy kamerę o lepszych parametrach.

Nowy system nagłośnieniowy

Fabrycznie montowane radia i głośniki często nie spełniają wymogów właścicieli aut. Dlatego dobrym pomysłem jest stworzenie nowego systemu nagłośnieniowego. Niektórym wystarczy kupno nowego radia. Inni pójdą o krok dalej i wymienią głośniki. Dla lepszego i bardziej intensywnego dźwięku należy sięgnąć po subwoofery. Tak skompletowany zestaw z pewnością podwyższy zadowolenie z jakości odsłuchiwanej muzyki w aucie.

Nawigacja

Czas papierowych map raczej już minął. Dziś kierowcy korzystają z wygodniejszej opcji – nawigacji. Nawigacja to urządzenie, które pozwoli zakończyć każdą jazdę dotarciem do celu. Wiele GPS-ów ma mnóstwo dodatkowych funkcji takich jak planowanie trasy, odtwarzacz multimedialny, bluetooth czy możliwość sterowania głosowego.