wymarzone wakacje. Część uda się tam dzięki PKP, samolotom, autokarom, a część wybierze swój samochód. To bardzo wygodna opcja, która pozwala na większą mobilność i niezależność względem komunikacji publicznej. Jednakże godziny spędzone w trasie mogą dać się we znaki. W końcu radio i proste gry turystyczne mogą się znudzić. Sposobem na rozrywkę, która pomoże zmniejszyć odczuwalny dyskomfort, jest kino samochodowe!

Idealne na długie podróże

Zapowiada się długa podróż? Kino samochodowe może ją umilić i sprawić, że minie szybciej niż byś się spodziewał. Obecnie na rynku mamy sporą ofertę monitorów samochodowych i DVD. Możemy je także podzielić ze względu na sposób montażu. Wyróżniamy odtwarzacze przenośne, do instalacji podsufitowej i zagłówkowej.

Odtwarzacze przenośne znajdą zastosowanie nie tylko w samochodzie. Możemy je także wykorzystać już w pokojowym hotelu, gdy pogoda nie dopisze, a my będziemy mieli ochotę na film. W ten sposób nie będziemy musieli brać ze sobą laptopa. Ekrany takich odtwarzaczy mają zazwyczaj od 9 do 19 cali. Do szeregu udogodnień należą możliwość obracania ekranem, wejścia USB, opcja obsługi za pośrednictwem pilota czy też możliwość ładowania za pomocą zapalniczki samochodowej.

Monitory podwieszane charakteryzują się tym, że mają wbudowany chwyt, który pozwala na zainstalowanie pod sufitem. Dodatkowo po zakończeniu oglądania można je swobodnie złożyć. Dzięki temu są niemalże niewidoczne.

Gdy chcemy, by pasażerowie z tyłu mieli dobry widok, możemy zamontować monitor na zagłówku. Instalacja jest niezwykle prosta i najczęściej polega na tym, że jest to po prostu pasek montażowy bez potrzeby wyciągania oparć.

Jak odtwarzać filmy?

Kolejnym niezwykle istotnym czynnikiem jest to, w jaki sposób będziemy mogli odtwarzać filmy. Niektóre monitory mają wyłącznie wejścia na USB. Wtedy konieczny będzie pendrive, na którym będą znajdowały się wybrane przez nas pliki. Część samochodowych odtwarzaczy oferuje także możliwość odtwarzania płyt.