Zastanawiasz się, jak podwyższyć standardy komfortu w swoim samochodzie? Sprawdź, które gadżety z pewnością Ci się przydadzą!

Kamera

Dla niektórych kamera samochodowa jest standardem, który znajduje się w fabrycznym wyposażeniu auta, inni decydują się na jej zakup ze względu na korzyści, jakie ze sobą niesie jej użytkowanie. Jedno jest pewne – dzięki niej zyskasz szansę lepszego monitorowania obszaru wokół swojego wozu, a także możliwość rejestracji sytuacji na drodze.

Czym kierować się w wyborze wideorejestratora? Powinniśmy przyjrzeć się między innymi takim parametrom jak:

  • rozdzielczość,
  • jakość i rodzaj obiektywu,
  • typ soczewki obiektywu,
  • kąt widzenia obiektywu,
  • opcja trybu nocnego,
  • płynność rejestracji.

Uchwyty

Chciałbyś zainstalować w swoim pojeździe nowo zakupiony zestaw głośnomówiący? Chcesz bezpiecznie korzystać ze swojego smartfona? W takim razie powinieneś zainwestować w specjalnie dedykowane dla nich uchwyty. Z pomocą stacji dokujących umieścisz telefon na desce rozdzielczej lub szybie bez obawy, że przy gwałtowniejszym hamowaniu spadnie i się uszkodzi.

Ładowarka samochodowa

Zdarzają się awaryjne sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie naładować naszego sprzętu elektronicznego w domu. Często możemy także o tym najzupełniej w świecie zapomnieć. By nie musieć przez cały czas cierpieć z powodu rozładowanego smartfona, powinniśmy mieć pod ręką ładowarkę samochodową. Dzięki niej w trakcie jazdy na naszym telefonie znów pojawi się pełna pula pasków energii.

Podczas zakupu zasilacza powinniśmy zwrócić uwagę na liczbę dodatkowych wtyczek. Dzięki temu będzie mógł obsługiwać wiele różnych urządzeń. Możemy także zakupić jedną z najbardziej uniwersalnych opcji, czyli przejściówkę USB.

Ważnym czynnikiem jest także wartość natężenia prądu. Jeśli wiemy, że będziemy używać ładowarki samochodowej wyłącznie w celu podładowania telefonu, to taka o 500 mA powinna wystarczyć. Jeśli natomiast będziesz chciał za jej pomocą ładować większe sprzęty lub wykorzystywać smartfona jako nawigacji samochodowej przez długi czas, lepiej zainwestować w ładowarkę o natężeniu 2A.