Cyfrowy rejestrator wideo BP 5.0 FHD-WIFI posiada dwa tryby nagrywania dla różnych zastosowań. W pierwszym z nich użytkownik urządzenia ma możliwość rejestracji zdarzeń drogowych, nie tylko tych nietypowych czy śmiesznych. Rejestrator bowiem może okazać się pożyteczny w wielu niecodziennych sytuacjach tj. wypadek, bezpodstawny mandat. Drugie zastosowanie to zapis filmów z wykorzystaniem rejestratora jako kamery sportowej, idealne dla osób, które nie mogą obyć się bez rejestrowania swoich wyczynów i regularnej dawki adrenaliny.  W tym przypadku, dzięki dostępnej opcjonalnie wodoszczelnej obudowie WPH 5.0, która zapewnia pełną kontrolę nad urządzeniem oraz  zapewnia wodoszczelność do głębokości około 10 metrów, kamerę możemy zabrać do kąpieli zarówno w basenie, jak i w innych otwartych akwenach wodnych.

Materiał  z przebiegu trasy nagrywany jest w pętli na kartę o pojemności do 64GB, dzięki czemu możliwe jest dłuższe zapisywanie niż w większości konkurencyjnych tego typu rejestratorów dostępnych na rynku. Wbudowany akcelerometr, dzięki któremu rejestrator automatycznie załączy proces nagrywania, gdy zostanie wykryty ruch przed obiektywem, zablokuje także możliwość nadpisania lub nieumyślnego skasowania filmu nagranego podczas zdarzenia drogowego, kiedy wartość przeciążenia przekroczy ustawiony limit. Dzięki zastosowaniu opcjonalnego modułu SCM 5.0 GPS otrzymujemy również zapis przejechanej trasy zobrazowany na Google Maps oraz takie parametry jazdy jak prędkość czy kierunek. Akumulator pozwala na około 60 minut pracy zarówno w trybie nagrywania, jak i streamingu obrazu na serwer.

Rejestrator BP 5.0 FHD-WIFI jako jeden z niewielu urządzeń dostępnych na rynku posiada ultra szerokokątny 160⁰ obiektyw typu Fixed Focus, zapewniający szczegółowy obraz wideo, dzięki czemu kąt widzenia jest szerszy, tak więc większy kadr zostanie uchwycony przez kamerę. Użytkownik, dzięki wysokiej klasy przetwornikowi Ambarella A7, ma możliwość zapisania nagranego materiału w formacie MP4 w rozdzielczościach 2304×1296 (Super HD 1296/30fps) lub 1920×1080 (FHD 1080p/30fps). Rejestrator pozwala również na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 2048×1536. Wbudowany 2” wyświetlacz  LCD umożliwia podgląd nagrywanego materiału na żywo, jak również przeglądanie wcześniej zarejestrowanych filmów z trasy. Służy także do wyświetlania dostępnych funkcji i dokonywania zmian w zaawansowanych ustawieniach urządzenia. BP 5.0 FHD-WIFI posiada wbudowany mikrofon oraz głośnik, dzięki któremu możemy odsłuchać dźwięk z nagrań oglądanych na wyświetlaczu.

BP 5.0 FHD-WIFI, dzięki aplikacji dostępnej na stronie firmy Blaupunkt lub w sklepie Play Store i AppStore, można również obsługiwać za pomocą smartfona, dzięki temu otrzymujemy łatwiejszy w obsłudze interfejs użytkownika oraz dostęp do zaawansowanych ustawień rejestratora. Łączność pomiędzy rejestratorem, a urządzeniem mobilnym odbywa się za pomocą wbudowanego modułu Wi-Fi. Smartfon możemy podłączyć bezpośrednio lub za pomocą serwera Unieye Cloud. Ta druga opcja pozwala na wykorzystanie rejestratora, jako elementu monitorującego pojazd podczas naszej nieobecności. Obraz z rejestratora przesyłany jest za pomocą mobilnego routera lub innego rządzenia pozwalającego na dostęp do sieci Internet na serwer Unieye Cloud, a użytkownik po wcześniejszym skonfigurowaniu swojego smartfona może mieć do niego dostęp. Istnieje również możliwość podłączenia do czterech rejestratorów w trybie Multiple Camera Live View. Nagrania mogą być jednocześnie wyświetlane na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym.

W zestawie z rejestratorem dostępna jest ładowarka samochodowa, przewód USB, który dzięki swojej długości pozwala na dyskretny montaż w samochodzie, uchwyt samochodowy, statyw, pasek wraz z mocowaniem oraz instrukcję w języku polskim.

Specyfikacja techniczna:

 • 2.0” kolorowy wyświetlacz LCDRejestrator wideo z Wi-Fi oraz aplikacją do kontroli mobilnej
 • Bezprzewodowa transmisja wideo do smartfona
 • Mobilna kontrola za pomocą smartfona/tabletu
 • Widok z wielu kamer na żywo
 • Dwukierunkowa komunikacja głosowa
 • Internetowa transmisja na żywo
 • Super HD 1296p / 30klatek/s, FHD 1920x1080p
 • 160° ultra szerokokątny obiektyw
 • Wbudowany G-Sensor
 • Nagrywanie w pętli
 • Wbudowany mikrofon oraz głośnik
 • Obsługiwane karty SD/ SDHC/ SDXC do 64GB (nie załączona)
 • Wymiary (SxWxG): 55,5 x 55,5 x 29,3 mm
 • Zewnętrzny odbiornik GPS SMC 5.0 GPS (opcja)
 • Wodoszczelna obudowa WPH 5.0 (opcja)

Sugerowana cena detaliczna brutto:

 • Rejestrator BP 5.0 FHD – 799 zł
 • Odbiornik GPS SCM5.0GPS – 149zł
 • Wodoszczelna obudowa WPH5.0 – 119zł