Teaser_PR_Audi_A4Alpine Electronics (Europe) GmbH przedstawia system multimedialny Alpine zaprojektowany specjalnie do samochodów Audi Q5 (lata modelowe 2009-2016), A4 (lata modelowe 2007-2015) i A5 (lata modelowe 2007-2015). Część szybko rosnącej oferty Alpine Style dedykowanej konkretnym modelom samochodów, seria X701D oferuje właścicielom Audi kompatybilność i dostęp do najnowszych mediów, najnowszej technologii i audiofilską jakość dźwięku Alpine. Wszystkie komponenty systemu zostały zaprojektowane tak, by idealnie pasowały do istniejących lokalizacji instalacyjnych samochodów i integrowały się w pełni z pokładowymi systemami.

Seria X701D jest w pełni kompatybilna z najnowszymi mediami cyfrowymi i zapewnia dostęp do szerokiej gamy rozrywek audio i video. Użytkownicy mogą podłączyć swoje smartfony, w tym także iPhone 6 i Samsung Galaxy S6, by cieszyć się cyfrowymi treściami zapisanymi w telefonie, mieć dostęp do swojej listy kontaktów i móc ładować telefon. Mogą także aktywować Siri i kontrolować swój iPhone głosem dla maksymalnej wygody i bezpieczeństwa podczas jazdy.  Wbudowana technologia Bluetooth pozwala na streaming audio z telefonu. Tuner DAB/DAB+/DMB zapewnia odbiór cyfrowego radia z niesamowitą, wolną od zniekształceń jakością. W dodatku filmy, klipy muzyczne czy programy TV mogą być oglądane z wielu różnych źródeł, wliczając w to DVD za pomocą opcjonalnego odtwarzacza DVD, pamięci USB, smartfonów z wyjściem HDMI, iPoda lub przenośnych urządzeń video (mogą przy tym być potrzebne dodatkowe kable i adaptery).

Kierowcy Audi docenią zintegrowany system nawigacji klasy premium, którego wiele wygodnych funkcji ułatwi prowadzenie samochodu. Wysokiej rozdzielczości ekran dotykowy udostępnia wygodną w obsłudze klawiaturę do wpisywania adresów miejsc docelowych – nawet kodów pocztowych we wszystkich krajach europejskich, co przyspiesza wyszukiwanie właściwego adresu. Użytkownicy mogą

wybrać własną spośród 33 klawiatur językowych. Użyteczne funkcje nawigacyjne obejmują TMC Route Guidance, mapy 3D, rozszerzone bazy POI z łatwym wyszukiwaniem i mapy 47 krajów europejskich, które mogą być aktualizowane online wg. kraju i regionu.

7-calowy (17,8 cm) ekran wysokiej rozdzielczości pozwala na pełne sterowanie systemem dzięki technologii dotykowej oferując najnowsze technologie video dla niesamowitej jakości obrazu, kontrastu i rozdzielczości. Dzięki temu mapy są wyświetlane z niesamowitą szczegółowością, podczas gdy filmy i klipy video dostarczają prawdziwych kinowych wrażeń. Interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny i został zaprojektowany tak, by integrował się w pełni z pojazdem. Menu urządzenia jak i menu systemu nawigacyjnego oraz komendy głosowe nawigacji są w języku polskim.

Inną imponującą możliwością X701D jest innowacyjne rozwiązanie własne Alpine o nazwie „One Look”, czyli technologia dzielenia obrazu na ekranie 50/50, która pozwala kierowcom jednocześnie obserwować mapę nawigacyjną i informacje o odtwarzanej zawartości audio w tym samym momencie. To eliminuje potrzebę przełączania się pomiędzy różnymi aplikacjami. Przełączanie widoku pełnego ekranu na podgląd One Look jest realizowane jednym przyciśnięciem przycisku.

System Alpine Style Infotainment zapewnia prawdziwie audiofilską jakość dźwięku w Audi Q5, A4 i A5. Alpine proponuje wybór highendowego systemu głośników przednich lub pełną opcję audiofilskiego systemu  z cyfrowym wzmacniaczem z wbudowanym procesorem dźwięku DSP. Oba systemy zostały zaprojektowane i dostrojone tak, by zapewnić doskonałe wrażenia dźwiękowe w samochodach Audi.

System przednich głośników SPC-100AU tworzą dwa przetworniki średnio-niskotonowe o wysokiej wydajności i dwa przetworniki wysokotonowe z membranami typu Silk Dome dla podniesienia jakości dźwięku w Audi Q5, A4 lub A5. Głośniki te zostały specjalnie zaprojektowane do pracy z Alpine Infotainment System i zapewniają doskonałą jakość dźwięku przy podwyższonej mocy wyjściowej systemu. Dźwiękowy pakiet instalacyjny wysokiej wydajności zawiera zwrotnice, wszystkie wymagane części instalacyjne, a nawet zestaw wygłuszający do zredukowania zniekształceń powodowanych przez wibracje wewnątrz drzwi, które mogłyby zakłócić właściwy odbiór dźwięku.

System audiofilski (Audiophile Grade Sound System) zapewnia niesamowite wrażenia odsłuchowe w Q5, A4 lub A5. Stworzenie pełnego systemu audio wymaga zarówno wspomnianego wcześniej systemu głośników przednich SPC-100AU oraz pakietu dźwiękowego SPC-200AU. Sercem systemu jest wzmacniacz cyfrowy o mocy 310W o wysokiej wydajności, zapewniający czysty i mocny dźwięk oraz wbudowany procesor dźwięku DSP z cyfrową korekcją czasową. SPC-200AU zawiera również wysokiej jakości głośnik centralny jak i dwa 7,5cm głośniki średniotonowe do stworzenia 3-drożnego systemu głośników przednich. Zestaw zawiera specjalnie dopasowane okablowanie, w którym wykorzystano oryginalne konektory Audi dla ułatwienia procesu instalacyjnego oraz uchwyty montażowe do wzmacniacza.

Seria X701D jest w pełni kompatybilna z przełącznikami na kierownicy w Audi Q5, A4 i A5 oraz umożliwia wyświetlanie informacji systemowych samochodu tak, by kierowca miał świadomość, że nie utracił żadnej z istotnych, oryginalnych funkcji samochodu. Rezultatem intensywnych badań i testów jest idealne dopasowanie tego zaawansowanego systemu i podniesienie radości użytkownika z jego użytkowania w samochodach Audi Q5, A4 i A5.

Poniżej wszystkie elementy wchodzące w skład nowego systemu:

X701D-A – system multimedialny z nawigacją do Audi Q5/SQ5 (8R) 2009-2016, A4/S4/RS4 (8K) 2007-2015 i A5/S5/RS5 (8T-8F) 2007-2015. W zestawie znajduje się X701D AVN black box + ekran LCD-701D + panel sterowania + antena DAB + interfejs CAN + okablowanie i złącza montażowe

Cena detaliczna: 6999zł

SPC-100AU – system nagłośnienia do Audi A4, A5 i Q5. W skład zestawu wchodzą 2 głośniki średnio-niskotonowe (20cm) + 2 wysokotonowe (2,5cm) + zwrotnice na kablach głośnikowych, akcesoria montażowe oraz materiały tłumiące do przednich drzwi

Cena detaliczna: 1499zł

SPC-200AU – system nagłośnienia klasy Premium do Audi A4, A5 i Q5. Do montażu wymagany zestaw SPC-100AU. W skład zestawu wchodzi wzmacniacz (8-kanałowy cyfrowy o mocy 310W) z procesorem DSP (z przypisanymi korekcjami czasowymi), głośniki średniotonowe (7,5cm) do stworzenia zestawu 3-drożnego oraz głośnik centralny (7,5cm). System współpracuje z oryginalnym głośnikami tylnymi oraz subwooferem.

Cena detaliczna: 2999zł

DVE-5300X – Odtwarzacz DVD do X701D-A (jednostka sterująca Audi). Przeznaczony do instalacji za panelem sterowania.

Cena detaliczna: 1499zł

G-KTX-Q5L – Zestaw montażowy do monitora w Audi Q5

Cena detaliczna: 1099zł

G-KTX-A4L – Zestaw montażowy do monitora w Audi Audi A4/A5

Cena detaliczna: 1099zł

KIT-R1AU – ramka montażowa do kamery cofania Alpine HCE-C252RD lub HCE-C125 dla Audi Q5/A4/A5.

Cena detaliczna: 299zł