Korzyści z posiadania stacji multimedialnej z ekranem dotykowym w samochodzie

Bezpieczeństwo i wygoda w zasięgu ręki 

11Dlaczego warto umieścić stację multimedialną z dużym ekranem w desce rozdzielczej?

Fantastyczny wygląd to świetny punkt wyjścia, ale jest o wiele więcej opcji które dają nam nowe możliwości w rozbudowie fabrycznego systemu stereo w samochodzie. Dzięki stacji multimedialnej możemy  zobaczyć wszystkie potrzebne informacje na głównym wyświetlaczu, dzięki czemu łatwiej prowadzić bezpiecznie samochód. Dodatkowo będziemy mogli rozbudować radio samochodowe o wiele więcej opcji, takich jak nawigacja i kamera cofania które można rozbudować w przyszłości.

Dodaj kamerę cofania dla bezpieczeństwa

h500HCEC305-F

Dodanie kamery cofania do stacji multimedialnej to cenne narzędzie które ochroni przed wypadkiem, nigdy nie wiesz, co zobaczysz za sobą – przedmiot nie widoczny w lusterku, pies, kot, dziecko. Szerokie pole widzenia kamery cofania widzi z tyłu samochodu o wiele więcej niże lusterko wsteczne ponadto nie trzeba będzie odwracać głowy podczas cofania.

Otrzymuj powiadomienia o nagłych zagrożeniach

Kamera cofania Alpine HCE-C305R z systemem Active View oferuje dodatkowy stopień bezpieczeństwa niż zwykłe kamery cofania. Na stacji multimedialnej wyświetlane są dodatkowe powiadomienia dla obiektów ruchomych z tyłu jak i po bokach samochodu. Możemy zobaczyć je jako elementy opisane i śledzone, jak poruszają się po ekranie, dodatkowo usłyszymy dźwiękowe powiadomienia, które zwiększają częstotliwość w miarę zbliżania się obiektu do pojazdu. Cztery różne tryby podglądu zapewnią że będziemy mieć pod kontrolą wszystkie kąty z tyłu samochodu. Montaż jest uniwersalny pasuje-działa z każdą marką odbiornika nie fabrycznego który posiada wejście kamery cofania.

Ładny, duży wyświetlacz

Dzięki dużemu ekranowi stacji multimedialnej wyświetlanie obraz i odczyt informacji jest o wiele łatwiejsze do odczytania niż na 2 lub 3 liniowym wyświetlaczu fabrycznego radia samochodowego. Dostajemy więcej informacji o tym czego słuchamy. Większe ikony, funkcję dzielenia ekranu, a dodatkowo możemy spersonalizować ekran dla własnej wygody. Dzięki dużemu wyświetlaczowi będziemy w stanie bezpieczniej prowadzić samochód, nie musimy mrużyć oczu przy małym ekranie, lub przewijać ekran aby odczytać więcej informacji. W rzeczywistości, wszystko, co chcemy zrobić ze stacją multimedialną jest łatwiejsze, gdy masz duży, dotykowy interfejs graficzny. Oto kilka przykładów, dzięki którym korzystanie ze stacji multimedialnych jest łatwiejsze.

Użyteczny Bluetooth

h12FBiGFOOT-o_113DNX9990

Bluetooth pozwala cieszyć się rozmową bez użycia rąk za pomocą kompatybilnego telefonu. Będziemy mogli zobaczyć dane abonenta natychmiast na dużym ekranie w desce rozdzielczej, dzięki czemu można mieć oczy na drodze a ręce na kierownicy. Niektóre odbiorniki umożliwiają również strumieniowe przesyłanie audio z telefonów do stacji multimedialnej.

Nawigacja GPS

h12FBiGFOOT-o_113DNX9990--1Mapy lepszej jakości niż w telefonach komórkowych lub w większości przenośnych nawigacji. A jeśli odbiornik nie posiada wbudowanej nawigacji, można go rozbudować o fabryczny moduł nawigacji kompatybilny ze stacją multimedialną, lub połączyć się z iPhone app jak Motion X-GPS Drive.

Łatwe w obsłudze radio DAB

h12FBiGFOOT-o_113DNX9990-Coraz więcej miast w Polsce będzie pokryte sygnałem DAB. Transmisja DAB brzmi świetnie, a stacja multimedialna wyświetla dwukrotnie więcej informacji niż standardowe stereo. Możemy zobaczyć okładkę albumu i logo stacji wybranych nadawców, a także tytuł piosenki, wykonawcy i informacje o albumie.

Wygodne sterowanie

h12FBiGFOOT-o_113DNX9990--2Jedną z głównych zalet jakiekolwiek stacji multimedialnej z dużym ekranem jest łatwość przechodzenia przez menu. Czy szukasz piosenki z iPoda, ulubionej stacji radiowej lub ustawień EQ, duży, kolorowy ekran dotykowy sprawia, że ​​znalezienie funkcji jest intuicyjne i proste.

Funkcja dwustrefowa w stacji multimedialnej

Niektóre stacje multimedialne posiadają  funkcję „dwustrefową” pozwala to oddzielić rozrywkę dla  tylnych siedzeń od innej z przodu. Pasażerowie z tyłu mogą słuchać muzyki lub oglądać filmy na drugim monitorze, gdy np. pasażerowie z przodu słuchaj innej muzyki lub komunikatów nawigacyjnych.

Warte obejrzenia

Kiedy jesteś już zdecydowany na zakup stacji multimedialnej, należy rozważyć korzyści z dużego ekranu dotykowego, odbiornika nawigacji . A jeśli nie potrzebujesz wbudowanej nawigacji, odbiorniki z DVD są mniej kosztowną opcją. Tak czy inaczej, oba typy stacji multimedialnej mają  większe możliwości i lepszą kontrolą dotykową która sprawia, że są  łatwiejsze i przyjemne w użyciu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą stacji multimedialnych w sklepie CAR-TRONIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.