Znak homologacji e1 jest nadawany przez Federalne Biuro Pojazdów w Niemczech. Urządzenia są sprawdzane przez certyfikowane laboratorium, producenci lub dystrybutorzy posiadają certyfikat ISO i są kontrolowani corocznie przez przedstawiciela Federalnego Biura.

Niskie zużycie energii Urządzenia muszą mieć bardzo niskie zużycie energii, tak, aby nie powodować zużycia akumulatora. Nasze urządzenia odstraszające kuny mają bardzo niskie zużycie energii. Np. model M100N zużycie prądu średnio <2 mA natomiast urządzenie odstraszające kuny  M186 zużycie prądu <5 mA. Jest to mniej niż prąd rozładowania samego akumulatora.

Automatyczne odłączanie urządzenia w przypadku kiedy akumulator jest bliski rozładowaniu. Urządzenie M186 wyłącza się automatycznie gdy napięcia akumulatora jest około 11,5 V . Jeszcze przez dłuższy czas po odłączeniu urządzenia akumulator zachowuje sprawność pozwalającą na uruchomienie samochodu. Urządzenie M100N ma tak niskie zużycie energii, że rozłączenie akumulatora nie jest konieczne.

Prawdziwe sygnały ultradźwiękowe najlepszy przedział ultradźwięków jest od 20 do 24kHz. Nasze urządzenia pracują z prawdziwym sygnałem ultradźwiękowym o maksymalnej mocy wyjściowej ok. > 100dB.

Kopuła Głośnika Sygnał ultradźwiękowy rozłożony jest jak wiązka światła, co oznacza że jest prosty jak światło latarki. Wysokiej jakości urządzenia do odstraszania kun używają anty tweetera ultradźwiękowego z membraną w kształcie półkuli. Ma to tę zaletę, że sygnał ultradźwiękowy jest emitowany nie tylko do przodu, ale także promieniście na boki.

Wysokie napięcie Maksymalne napięcie na płytkach stykowych powinna wynosić od 200 do 300V. To wystarczy, aby odstraszyć małe zwierzęta jak kuny. Wyższe napięcie jest niebezpieczne i może spowodować iskrzenie, które może spowodować zapalenie samochodu.

Funkcja kontroli Nasze urządzenia mają wbudowaną samokontrolę. Urządzanie do odstraszania kun M100N ma na stałe wbudowaną diodę LED która miga tylko wtedy, gdy głośnik pracuje. Urządzenie M186 posiada wysokie napięcie które jest kontrolowane nieustannie na płytkach stykowych. Jeśli wysokie napięcie jest odłączone dioda LED zaczyna migać. Poprzez zastosowanie oświetlenia LED mamy gwarancję dodatkowej ochrony przed kunami. Chociaż wiele urządzeń  innych producentów również posiada oświetlenie LED, jednak działają one niezależnie od funkcji urządzenia. Oznacza to, że diody LED mogą nadal świeci się, jeśli urządzenie nie działa w ogóle (głośnik nie działa, nie ma wysokiego napięcia). Wtedy nie mamy kontroli, czy kuna będzie nadal odstraszana.

Miękki start Nasze urządzenia odstraszające mają funkcję „miękkiego startu”; zapobiega to zakłóceniom komputera pokładowego samochodu

Zgodne z CAN-Bus Nasze produkty odstraszające nadają się także do montażu w samochodach z szyną CAN BUS

Migającą dioda LED Ponadto – migająca dioda LED odstrasza kuny, które są aktywne w nocy

Optymalny impuls Sinusoidalny Dlaczego nasze produkty odstraszające dla kun nie mają zmian częstotliwości (zmiana brzmienia) ?

Bo kuny i inne małe drapieżniki gdy są w poważnym niebezpieczeństwie, emitują sporadyczne głośne krzyki i ostrzeżenia w paśmie ultradźwiękowym; w ten sposób ostrzegają inne drapieżniki  o nie zbliżaniu się do urządzenia odstraszającego. Te krótkie i głośne sygnały ostrzegawcze nie są rodzajem zmieniającej się częstotliwości dźwięku. Sygnały ostrzegawcze w urządzeniach odstraszających są sinusoidalne i są bardzo podobne do takich samych jak wydają zwierzęta. Jest to idealne rozwiązanie do odstraszania kuny !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.