Jak wybrać stację multimedialną?

W związku z tym, że wachlarz różnorodności stacji multimedialnych jest wyjątkowo szeroki, przy wyborze najlepszego dla siebie systemu liczą się przede wszystkim osobiste preferencje, a także grubość portfela. Liczba aplikacji i wszelkiego rodzaju funkcji sprawia, że wybór może faktycznie nie być prosty. My postaramy się Ci pomóc i przekazać kilka najważniejszych wskazówek!

Zaczynając od początku

Przyjrzyjmy się zatem bliżej stacji multimedialnej, ponieważ niektórzy z nas mogą mieć wątpliwości względem jej zastosowania. Można by było rzec, że to nic innego, jak tablet wbudowany w deskę rozdzielczą samochodu. To jedno urządzenie może zastąpić kilka innych, dla przykładu, za jego pośrednictwem masz dostęp do systemu lokalizacji GPS, zestawu głośnomówiącego, odtwarzacza muzyki, kamery cofania, a biorąc pod uwagę, że nowoczesne stacje pracują w oparciu systemy operacyjne takie, jak Android, także do stron internetowych Google.

Niższa półka cenowa

Niższa półka cenowa wcale nie musi oznaczać gorszego produktu. Tak jest w przypadku GMS 6323 LUXURY. Ten model zapewnia wyjątkowo dobrą jakość dźwięku odtwarzacza, a także rozmów telefonicznych za pośrednictwem bluetooth, umożliwia odtwarzanie plików HD MP4 oraz ma bardzo czułą stację radiową, co chroni przed niechcianymi szumami i zakłóceniami. Co ciekawe, produkt oscylujący w granicach około 800 zł, już oferuje usługi SmartLink, dzięki któremu w maksymalnie prosty sposób, bo jedynie za pomocą kabla USB, jesteś w stanie przekierować swój smartfon i obsługiwać go z ekranu stacji multimedialnej.

Wyższa półka cenowa

Mamy tu na myśli ceny wahające się pomiędzy 1100, a 1400 zł.  Ten typ produktu, oprócz tych wcześniej wspomnianych, wyposażony jest w wysokiej jakości ekran pojemnościowy LED, dzięki któremu ekran jest jasny i wyraźny. Posiada on także wejście dla płyt CD oraz umożliwia bezprzewodowe przesyłanie ekranu ze smartfona. Możliwości tego modelu są większe, również ze względu na dużą ilość przydzielonej pamięci zarówno dla modułu Bluetooth, jak i nawigacji w związku z czym duża ilość danych nie obciąża działania urządzenia.

Modele dla wymagających

Mimo że ceny osiągają granice 2500 lub nawet 3000 zł, dla częstych użytkowników samochodów jest to temat warty rozważenia. Modele z wyższej półki mają większe wyświetlacze (10.1”), a także wszelkiego rodzaju podświetlenia dopasowujące się do pory dnia, co zwiększa komfort użytkowania. Takie produkty cechują się szybkością i multizadaniowością, która jest często tak duża, że wymagałaby osobnego artykułu.