Jak to się zaczęło …
Ze względu na duże zainteresowanie cyfrowym radiem dla urządzeń Gateway firmy Dension, firma rozpoczęła rozwój aby
przynieść muzykę z Digital Audio Broadcast także dla dotychczasowych właścicieli Gateway. W rezultacie, w 2012 roku Dension stworzył pierwszy cyfrowy odbiornik radiowy DAB + G, który był przeznaczony do Gateway Pro BT i serii Gateway 500S.

Wkrótce Dension DAB + G stał się bardzo popularny a sukces ten doprowadził do stworzenia następnego urządzenia DAB, które pozwalało na aktywne korzystanie z telefonu komórkowego aby kontrolować urządzenia DAB za pomocą smartfonu przy pomocy technologii Bluetooth. Powstało nowe urządzenie DAB + P. Urządzenie to jest w stanie wyświetlić pełną informację DAB na ekranie smartfonu za pośrednictwem darmowej aplikacji Dension.

Następnym etapem było stworzenie wersji  dla urządzeń z portem USB tak powstał Dension DAB + U. To urządzenie działa jak dysk flash USB a cyfrowe stacje radiowe pojawiają się jako wirtualne pliki mp3. Ten produkt DAB okazał się bardzo popularny w rodzinie DAB.

Ostatnim produktem jaki powstał jest zdalnie sterowany odbiornik DAB + R. Nowe urządzenie firmy DAB jest bardzo podobne do
istniejącego DAB + P, główna różnica jest w sposobie kontroli. W urządzeniu DAB + R pilot zdalnego sterowania jest dodawany do urządzenia, który w bardzo łatwy sposób ułatwia korzystanie z urządzenia. Cyfrowa informacja radiowa jest wyświetlana za pomocą tekstu RDS oraz dodatkowo mamy możliwość zapamiętania do  10 stacji DAB.

Jak widać odbiorniki DAB+ zostały tak zaprojektowane aby były niewidoczne w Twoim samochodzie uniknąć i nie wpływały na zmianę wnętrza samochodu. W rodzinie Dension DAB są 4 urządzenia, z których każdy specjalizuje się w sposobie kontroli i wyświetlania DAB. Urządzenia DAB + firmy Dension wspierają standardy DMB-R. Bez względu na to, czy chcesz, aby kontrolować cyfrowe radio z pilota, jak to robimy w domu, czy wolisz kontrolować wszystko w smartfonie lub po prostu chcesz doposażyć istniejące urządzenie Gateway: Mamy rozwiązanie dla Ciebie!

DAB + G Dedykowane dla GATEWAY

Dension DAB + G umożliwia słuchanie DAB + w samochodzie za pośrednictwem produktów Gateway. Możesz mieć ulubione stacje
DAB w samochodzie, a na ekranie zobaczysz pełną informację o stacji radiowej wyświetlaną na fabrycznym radiu. DAB + G został stworzony specjalnie dla Gateway Pro BT,
Gateway 500S i 500S BT i jest kontrolowany przez fabryczne przyciski radia samochodowego.

DAB + P Dedykowany dla smartphone

Jeśli  chętnie korzystasz z telefonu komórkowego i chcesz mieć wyraźniejszy cyfrowy dźwięk w samochodzie, Dension DAB + P jest urządzeniem dla Ciebie. Jest przyjazny dla użytkownika i posiada
inteligentne rozwiązania do odbioru muzyki DAB w samochodzie kontrolowane za pomocą smartfonu. Dzięki specjalnej aplikacji DAB znajdziesz wszystkie informacje muzyczne na smartfonie tylko nie zapomnij, go połączyć poprzez Bluetooth.

DAB + U Wszechstronny

Dension DAB + U jest odbiornikiem radiowym który jest przyjazny użytkownikowi i posiada wszechstronne rozwiązania do odbioru muzyki DAB w samochodzie lub w domu, odbiornik ten działa jak
pamięć flash USB z plikami mp3. Urządzenie Dension DAB + U jest wyposażony w funkcję (ABSA). Ponieważ rozmiar bufora może być różny w zależności od urządzenia odtwarzającego system ABSA w Dension DAB + U wykrywa czas buforowania urządzenia odtwarzającego i w zależności od urządzenia głównego czas ten jest regulowany od 5 do 25 sekund aby zapewnić bezproblemowe odtwarzanie.

DAB + R Komfort

Dension DAB + R umożliwia odtwarzanie cyfrowego radia w samochodzie, możemy łatwo go kontrolować za pomocą pilota zdalnego sterowania o częstotliwości radiowej jak w domu. Urządzenie to jest bardzo łatwe do aktualizacji i zainstalowania. Posiada pamięć  10 stacji DAB.